KONST / Litografier / Färglitografi 13903315
nr 1390 3315
Thelma Aulio Paananen
(f. 1931), Finland
Färglitografi, Signerad, numrerad 150/260, daterad 1975. Motivet: 72x52, yttermått inklusive ram: 88x64 cm
Thelma Aulio Paananen, svensk-finländsk målare, grafiker och tecknare född i Hartola i Finland 1931, bosatt i Haninge i Sverige.
Utrop:
500 kr
måndag 12 april 2021
kl 18:32:09
Thelma Aulio Paananen
Läs mer om Thelma Aulio Paananen